Бараме дизајнер!

01Oglas-nov

Го шириме тимот со нов дизајнер :) Нашиот идеален дизајнер сака да дизајнира за диџитал без разлика дали се тоа социјални медиуми, сајтови или апликации, има (барем :)) малку искуство и мнооогу желба за дизајнирање, истражување и развивање на идеи. Continue reading

Фотографирање за социјалните медиуми

17103667_1220419314770426_8290707157960267161_n

После некое време мислам дека сите го забележавме значењето на Интернетот и социјалните мрежи. Сега сме веќе презаситени од мноштвото информации со кои сме директно нападнати. Од најголеми до најмали брендови, продавници, трафики веќе имаат зафатено место на социјалните мрежи. Continue reading

Meet the team: Marko :)

21744496_10214094020090241_1539381743_n

Име и презиме Марко Ѓурѓиќ Во Brand Union познат како Класичен Хромец, троа гласен :) Работна позиција Account Manager. Brand Union e… Една така добро склопена мала екипа во која улетав случајно и сакам да испишеме заедно историја. Исто као Continue reading

Meet the team: Anita :)

10154988_10202847417618175_2798739040371888038_n

Име и презиме Анита Спасеска Во Brand Union познатa како Анита Работна позиција Office Assistant Brand Union e… Унија на брендови :) Омилена социјална мрежа? Instagram. Омилена маркетинг книга? Уште ја барам :) Која онлајн кампања би сакал да ја Continue reading

Meet the team: Martina :)

21684477_10214097192641336_1013824230_o

Име и презиме Мартина Николоска Во Brand Union позната како Мартинка, пријателкеее :) Работна позиција Community manager. Brand Union e… моето прво работно место… Место полно со креативност, дружење, смеa и мили луѓе :) Омилена социјална мрежа? Instagram! Сакам да Continue reading

Meet the team: Viktor :)

IMG_0078

Име и презиме Виктор Милевски Во Brand Union познат како Вики Работна позиција Account Manager. Brand Union e… Фамилија. Омилена социјална мрежа? Facebook. Омилена маркетинг книга? Дефинитивно тоа би била The Art of SEO :) Книгата е супер затоа што Continue reading

Наши проекти: Продажна акција на Toyota Corolla

corola

За добра продажна кампања говорат бројките зад неа :) Кога на потенцијалите купувачи ќе им понудите креативно решение кое е доволно информативно и лесно за консумирање, успехот е неизбежен :) Тоа го докажавме со нашиот долгогодишен клиент Toyota. Продажната кампања Continue reading

Наши проекти: The Lashko Way

Untitled

Го имаме задоволството веќе некое време да работиме на онлајн комуникацијата на Lashkо пиво во Македонија, a од неодамна можеме да се пофалиме и со првата комплетно наша кампања за овој бренд. Се работи за The Lashko Way, приказната на Continue reading